برگزاری مراسم اختتامیه و اهدای جوایز مسابقه معماری زیستا

آیین اختتامیه مسابقه معماری زیستا با عنوان «راهکار‌های معمارانه برای عبور از بحران» برگزار شد و از خالقان طرح هاي برتر تقدیر و تجليل به عمل آمد.
به گزارش روابط عمومي دبيرخانه مسابقه زیستا (راهکار‌های معمارانه برای عبور از بحران)، مراسم و جشن اختتاميه اين مسابقه با حضور نمايندگان وزارت راه و شهرسازي، تعداد كثيري از معماران مستعد جوان و كهنه كار و هيات داوران، با تجليل از خالقان معمار 3 طرح برتر، بهداد حیدری کاوکانی به عنوان نفر اول، علیرضا مترقب جعفرپور به عنوان نفر دوم و حمیدرضا مجنونی، محمدحسن فروزان فر و نکیسا حائری به صورت مشترک به عنوان نفرات سوم این مسابقه به پايان رسيد.
طرح های معماران جوان در اختیار سازمان مديريت بحران تهران قرار می گیرد
در حاشيه برگزاري اين مراسم، كليه 86 طرح ارسالي به دبيرخانه مسابقه در معرض بازديد قرار گرفت و با همکاری دبیرخانه مسابقات معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی مقرر شد تمامي آنها در اختيار سازمان مديريت بحران قرار گيرد تا بتوانند از اين استعدادهاي ناب و نهفته ايراني در هنگام وقوع بلاياي طبيعي غير قابل پيش بيني بهره گيري شود، چرا كه در اين طرح هاي كارآمد، معماران راه حل هایی برای ایجاد فضایی امن در برابر زلزله، کاهش آسیب های زلزله، ايجاد شرایط پس از بحران از جمله کاهش آسیب های مربوط به از بین رفتن راه های ارتباطی و امدادرسانی، امکان ریزش ویرانه ها، ترکیدگی لوله ها و حوادث بعد از زلزله و ... را ارائه کرده اند.
صبوری، استفاده از توانايي ها، دانش و استعدادهاي جوان، رمز موفقيت واحدهاي توليدي و صنعتي كشور
محمود صداقت مدیرعامل شركت ویستابست و عضو انجمن تولیدکنندگان پروفیل یو.پی.وی.سی نيز در اين مراسم گفت: وجه امتیاز شرکت های تولیدی و صنعتی موفق کشور، ايجاد بستر مناسب برای استفاده از فارغ التحصیلان دانشگاهی در كنار تجربه بزرگان آن صنعت است، چرا كه بروز بودن تکنولوژی و تجهيزات واحدهای تولیدی، همراهي دانش بروز قشر تحصیل کرده جوان را طلب مي كند.
وی خواستار صبوری و مدیریت لازم از سوی مدیران واحدهای صنعتی کشور برای به فعلیت رساندن آموزه ها و فعالیت های قشر جوان تحصیل کرده و دانشگاهی در مسیر تولید و صنعت شد تا ضمن عمق بخشی به ارتباط صنعت و دانشگاه، شاهد توسعه اقتصادی روز افزون کشور باشیم.
مدیرعامل ویستابست با بیان اینکه "کیفیت در خون ماست و وجدان کرده ایم"، تصریح کرد: چنانچه به دنبال کیفیت و افزایش آن هستیم، باید بگویم که دلیل این موضوع کسب بازار بیشتر نیست بلکه معتقد هستیم به موازات کار و فعالیتی که ایجاد کرده ایم، باید بتوانیم نگاهی هم به مسئولیت های اجتماعی با نگاه انسانی، اجتماعی و عاطفی داشته باشیم.
صداقت با تقاضا از مسئولان سازمان مديريت بحران کشور برای بررسی جدی طرح های معماران جوان کشور، تاکید کرد: از مسئولان، معماران و داوران مسابقه معماری زیستا نیز درخواست می کنم که موضوع "راهکارهای معمارانه برای عبور از بحران زلزله تهران" را رها نکنند و طرح های فعلی و جدید با کمک دیگر دست اندرکاران و کارگروهی در این خصوص به روز شود چراکه علاج واقعه قبل از وقوع باید کرد.
شايان ذكر است دبيرخانه مسابقه معماری «زیستا» (راهكارهاي معمارانه عبور از بحران) با اخذ مجوز از دبیرخانه مسابقات معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی، بهمن سال گذشته در نخستین روزهای پس از وقوع زلزله تهران با هدف جمع‌آوري راهکارهای معماران، برای تسهیل عبور از بحران‌هاي پس از زلزله با همت بخش خصوصي در شركت توليدی پروفيل يو‌پي‌وي‌سي ويستا بست تشكيل شد. در مدت 2 ماه، تعداد 86 طرح به صورت انفرادي يا گروهي از سراسر كشور دريافت و پس از داوري طرح ها، در جشن اختتاميه اين مسابقه كه 5 مرداد 1397 در محل هتل سيمرغ تهران برگزار شد، 4 طرح برتر و همچنين 12 طرح شايسته تقدير مسابقه اعلام و با اهداي جوايز نقدي و تنديس، مورد تقدير و تجليل قرار گرفتند.