تکنولوژی ها

مواد اولیه با کیفیت ( فرمولاسیون)
تركیب مواد به كار رفته در ساخت پروفيل در و پنجره يو پي وي سي ويستابست با توجه به سخت ترين شرايط آب و هوايي مناطق مختلف جغرافیايي كشور ايران انجام مي گيرد كه توسط آزمايشگاه پيشرفته SKZ آلمان، آزمایشگاه مرجع استاندارد رال آلمان و شركتهاي با تجربه اروپايي مورد آزمون و تائيد قرار گرفته است.
ويستابست در‌زمينه صنعت توليد پروفيل دروپنجره يوپي‌وي‌سي از برترين فرمولاسيون روز دنيا و با‌كيفيت ترين مواد اوليه استفاده مي‌کند.
اين مواد پس از تخليه در انبار مجدداً مورد آزمايش قرار گرفته و سپس در بخش ميكسينگ،توسط ماشين آلات تمام اتوماتيك «شركت رايملتهنشل » Reimelt Henschel آلمان براي توليد پروفيل تركيب مي شوند.
 
 
 
 
میكسینگ
به منظور توليد پروفيل هاي در‌و‌پنجره يو‌پي‌وي‌سي، تهيه و تدارك و آماده سازي مواد اوليه پليمري و غیرپليمری متفاوت با یکدیگر صورت می‌پذیرد
ويستابست با برخورداري از ماشين آلات پيشرفته و كاملاً اتوماتيك و نيز بهره‌گيري از با كيفيت‌ترين توليدکنندگان سيستم‌هاي ميكسينگ‌ « شركت رايملت هنشل آلمان » و انتقال مواد بدون دخالت نيروي انساني، سعي در ارائه كيفيت بالا و يكسان دارد.
 
 
 
 
اکستروژن
فرآيند توليد پروفيل در و پنجره يو پي وي سي و كيفيت آن با فاكتورها و متغيرهاي فراوانی رابطه مستقيم دارد.
بر این اساس ويستابست با به رهگيري از دانش بهترين توليدكننده تجهيزات توليد اين محصول « شركت گراينر اتريش » و همچنين برخورداري از بهترين اكسترودرهاي موجود در اروپا « كراس مافاي آلمان »، در جهت كاهش فاكتورهاي متغير ماشين آلات و دستيابي به بهترين كيفيت بر اساس استانداردهاي اروپايي تلاش مي‌کند.
 
 
 
فرآیند تولید پروفیل در و پنجره یو پی وی سی
در مرحله اول پی وی سی و افزودنی های دیگر، با درصد مشخصی توسط دستگاه میکسر گرم و سرد ترکیب می شوند. مواد ترکیب شده بین 16 تا 24 ساعت در دمای محیط می ماند تا الکتریسیته ساکن حاصل از میکس از بین رفته و دمای آن با دمای محیط یکسان شود. مواد پس از مرحله میکس به صورت اتوماتیک وارد دستگاه های اکسترودر می شود. پس از تنظیم و نصب قالب پروفیل مورد نیاز و همچنین قسمت های کالیبراتور و تانک های خنک کننده، می بایست دمای سیلندر و دستگاه اکسترودر و قالب به حد معین برسد. این میزان دما بسته به نوع سطح مقطع پروفیل متفاوت است که معمولاً برای سیلندر بین 165 تا 185 و برای قالب بین 190 تا 200 درجه سانتی گراد می تواند متغیر باشد.
دستگاه اکسترودر شامل دو عدد مارپیچ با چرخش غیر همسو بوده که مواد را به صورت یکنواخت از قسمت مخزن به سمت قالب هدایت می نماید. سیلندر دستگاه شامل شش قسمت است که هر کدام به ترتیب وظیفه پیشگرم کردن مواد، پلاستیسیته کردن تبدیل مواد پودری به شکل خمیری ، خروج گازهای متصاعد شده و در نهایت شکل گیری پروفیل را به عهده دارند. پس از خروج پروفیل از قسمت کالیبره و تانک های خنک کننده اطلاعات مربوط به پروفیل روی آن حک می شود. در نهایت پروفیل وارد قسمت برش شده و در خاتمه بر اساس نوع پروفیل و تعداد مشخص بسته بندی می گردد.
 
 
 
 
انبار
ویستابست با توجه به حجم بالای تولید پروفیل در و پنجره یو پی وی سی و اهمیت نگهداری صحیح و تحویل به موقع محصول به مشتریان محترم، مجهز به انباری با مساحت 16000 متر مربع که مجموعاً دارای 6400 متر مربع سالن سر پوشیده و ظرفیت انبارش 1700 تن پروفیل و 2000 تن مواد اولیه می باشد. همچنین سیستم انبارداری شرکت ویستابست بر مبنای مدل FIFO سازماندهی شده و با بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات حمل و نقل استاندارد گامی بلند در راستای جلب رضایت مشتریان برداشته است.